Groepsreis 15 dagen Bali ANDERS
Onderweg naar het strand van Pemuteran bezoekt u de Hindhu moedertempel Puri Besakih en geniet u van het uitzicht bij de vulkaan Gunung Batur. Vlakbij Pemuteran ligt het eilandje Nusa Menjangan, waar u prachtig kunt snorkelen of duiken. U kunt vanuit Pemuteran ook dolfijnen spotten bij Lovina!
Daarna gaat de reis via de bijzondere tempel Pura Danu Bratan naar de jungle en rijstvelden van Jatiluwih. U verblijft hier in de luxe glamping Sang Giri. Tijdens dit bijzondere verblijf beleeft u Bali op zijn best: u volgt een kook workshop, maakt een jungle trekking, maakt een eco-tour of gaat mountainbiken en u wordt meegenomen in het spirituele leven van de Balinezen.
De laatste verblijfplaats is het trendy Seminyak aan de sfeervolle zuidkust van Bali.
Met deze reis ziet en beleeft u Bali op zijn best.
Richtprijzen
mei-juni, sept-okt: € 1750 p.p. bij 2 personen op 1 kamer, € 2.350 in eenpersoonskamer
juli-aug: € 1.950 p.p. bij 2 personen op 1 kamer, € 2.650 in eenpersoonskamer
In- en exclusief:
Gegarandeerd vertrek bij deelname van minimaal 6 personen
Groepsgrootte 6 - 15 personen
Inclusief:
•Intercontinentale vluchten met Garuda Indonesia, Singapore Airlines, Qatar of KLM
•overnachtingen incl. ontbijt
•vervoer per AC (mini-) bus
•Engels- of Nederlandstalige gids tijdens de reisdagen en in Jatiluwih
•Genoemde excursies en entreegelden
Exclusief
•Niet genoemde of optionele excursies
•Lunches en diner
•Uitgaven van persoonlijke aard
•Fooien
•Reis- en annuleringsverzekering (verplicht)
•Boekingskosten en bijdrage Calamiteitenfonds (€ 30 per boeking)
•Bijdrage SGR € 5 per persoon
•CO2 compensatie € 22 per persoon
Dag 1 vlucht Amsterdam-Jakarta-Denpasar (Garuda)

Dag 2 Aankomst op Bali en transfer naar hotel

Dag 3 Sanur - vrije dag

Dag 4 Excursies onderweg naar Ubud

Dag 5 Ubud - vrije dag en diner bij lokale familie


Dag 6 Transfer en excursies onderweg van Ubud naar noord Bali

Dag 7 Pemuteran - vrije dag


Dag 8 Pemuteran - vrije dag

Dag 9 Van Pemuteran naar de jungle en rijstvelden bij Jatiluwih


Dag 10 Kooklessen en trekking in het regenwoud


Dag 11 Eco tour of mountainbiken en een spirituele ervaring in het donker


Dag 12 Van Jatiluwih naar de zuidkust

Dag 13 Vrije dag aan de zuidkust

Dag 14 Pulang kampung, vertrek naar huis
Dag 14 vervolg vlucht Denpasar-Amsterdam via Jakarta (Garuda)
Dag 15 Aankomst Amsterdam

Besakih Beach resort - Sanur
Het Besakih Beach Resort is een goed middenklasse Beachfront resort in het centrum van het rustige Sanur. Het resort biedt een mix van Balinese architectuur en heeft een heerlijk zwembad en een kinderbad. De kamers zijn voorzien van AC, telefoon, tv, badkamer, haardroger, koffie-en thee faciliteiten, minibar en hebben alle een eigen balkon of terrasje. Aantal kamers: 80 De Run of House kamers zijn verdeeld over 2-verdiepingen bungalows in een tuin bij de ingang van het hotel en kamers in een gebouw dichtbij zwembad, restaurant en het strand. Sommige kamers uit de laatste categorie hebben weinig uitzicht. Faciliteiten: restaurant (Indonesische en Westerse keuken), bar, zwembad, vergaderruimte, massages, room service, laundry service, kluisjes en wifi. meer info more info Informations supplémentaires










Saren Indah - Ubud
Op slechts 200m van het Monkey Forest en 15 minuten lopen naar Ubud centrum ligt het gezellige en kleinschalige Saren Indah hotel, te midden van de rijstvelden. Alle kamers beschikken over AC, telefoon, TV, badkamer, haardroger, koffie-theefaciliteiten, minibar, wifi en eigen terras of balkon. DeLuxe kamers beschikken over DVD-speler. Aantal kamers: 21 Faciliteiten: Restaurant, bar, zwembad, WiFi, kluisjes bij receptie, room service, laundry service, arts, tour desk, shuttle service naar Ubud centrum. NB In het prijsoverzicht betreffen Superior en Deluxe de bovenverdiepingen. Kamers met Garden view en extra bed betreffen benedenverdieping. meer info more info Informations supplémentaires

















Taman Sari Bali cottages - Pemuteran
Taman Sari Bali cottages is rustig gelegen in het Noord-Westen van Bali, direct aan de zee. Een ideale accommodatie om uit te rusten van de Java-reis en met mogelijkheden om te snorkelen of te duiken bij het Pemuteran rif. Alle kamers beschikken over AC, telefoon, tv, badkamer, koffie-en theezetfaciliteiten, minibar, kluisje en terras. Ons favoriete kamertype is de Deluxe Studio. Naast genoemde kamertypes zijn er ook privé villa's met 1 tot 4 slaapkamers en eigen plungepool of zwembad beschikbaar, zie <a href="https://www.merapi.nl/indonesie/bali/pemuteran/taman-sari-bali-villas-pemuteran-2-3-4-bedrooms" TARGET="_blank">deze link.</a> Aantal kamers: 29 Faciliteiten: Restaurant, poolbar, zwembad, kinderbad, room service, laundry service, Spa, fitness, eigen duikschool, vele excursiemogelijkheden. meer info more info Informations supplémentaires












Sang Giri mountain rainforest glamping Bali
De Sang Giri mountain rainforest glamping is een unieke accommodatie, midden in de natuur. De glamping ligt op de flank van de Batukaru berg, dus schitterende panorama's zijn inclusief... Alle 'tenten' hebben een queensize bed, en-suite badkamer met warm water, riant terras (met dat mooie uitzicht) en een kluisje. De 3 Deluxe tenten kijken uit op het woud en bevinden zich op hetzelfde niveau als het restaurant. De 3 Grand Deluxe tenten bevinden zich 90 tot 160 treden hoger en kijken uit over het berglandschap en het woud. De suite tent ligt 80 treden hoger dan het restaurant, heeft een enorm terras en heeft hetzelfde uitzicht als de Grand Deluxe tenten. De glamping heeft een restaurant en een gezellige lounge waar 's avonds de open haard wordt aangestoken. Vanuit de glamping worden verschillende activiteiten uitgevoerd: Mountainbike tour, jungletrek, trekking door de rijstvelden, kookcursussen, tempelbezoek en de eco-tour. meer info more info Informations supplémentaires










Puri Saron - Seminyak
Erg gezellig hotel, direct aan het strand van Seminyak. Heerlijk zwembad, vriendelijk personeel en redelijk ontbijt. De aanrader voor Seminyak qua prijs en wat ze bieden. Op loopafstand van de winkelstraatjes en het drukkere Legian. meer info more info Informations supplémentaires








Denpasar

Denpasar
Denpasar is de drukke hoofdstad van Bali.Naast een aantal musea en de markt zijn er niet veel toeristische attracties in de hoofdstad, hoewel je er wel lekker goedkoop kunt shoppen.
Sanur

Sanur
Sanur is een relatief rustig, oud vissersdorp met veel hotels, restaurants en winkeltjes aan de zuidoost kust van Bali..Het is veel minder druk dan de plaatsen aan de zuidwest kust als Kuta, Legian en Seminyak. De zee is kalm en ondiep, bij eb is er slechts kniediep water tot aan het 100 meter verderop liggende rif. Langs het strand liggen talloze 'jukungs', traditionele houten vissersbootjes. De boulevard is een ruim 5 kilometer lang wandelpad langs het strand dat loopt van het Pantai Mertasari strand in het zuiden tot aan Pantai Matahari Terbit in het noorden. Langs de boulevard staan talloze warungs, restaurants, winkeltjes en tukang pijits, masseuses, die voor een euro of vijf een klein uur je lichaam masseren.
Favoriete restaurant
Uit eigen ervaring: Mades Restaurant, in het centrum van Sanur. Heerlijke Balinese en Indonesische gerechten!Mades Restaurant - Sanur
Ubud

Ubud
Het kunstenaarsdorp, zo wordt Ubud in centraal Bali genoemd. In en rond het drukke centrum zijn talloze naai- en kunstateliers en verschillende musea en theaters. Er worden dagelijks dansen uitgevoerd, onder andere in het paleis. Een bezoek aan de art-market, tegeover het paleis, is ook beslist de moeite waard.Je kunt kiezen voor een hotel of resort in het drukke centrum, ergens rustig te midden van de rijstvelden of aan de rivier.

Bezienswaardigheden
Te veel om op te noemen...Het paleis van Ubud en de Puri Saren Agung tempel: Hier kun je je vergapen aan de traditionele Balinese architectuur. Dagelijks ook het toneel van Balinese dansen
Het apenbos Monkey Forest: Voor velen een must see, voor mij persoonlijk een kwelling om aapjes te kijken die meer dan hondsbrutaal zijn geworden.
Agung Rai Museum of Art herbergt kunstwerken van onder andere Walter Spies, Rudolf Bonnet en vele andere kunstenaars. Het museum stelt zich tot doel om de Balinese kunst levend te houden.
Museum Puri Lukisan is gespecialiseerd in moderne Balinese schilderijen, beelden en houtsnijwerk
Het Blanco Renaissance Museum is vooral gericht op werken van de Spaanse schilder Don Antonio Blanco
De Campuhan Ridge Walk is een must do: Ga vooral in de vroege ochtend op stap voor deze 2 uur durende wandeling over de bergkam naar het dorpje Bangkian Sidem
En er is nog veel meer te zien in de omgeving van Ubud!

Favoriete restaurant
Dé specialiteit van Ubud is crispy gebakken eend, Bebek Bengil. Er zijn verschillende restaurants waar de "Dirty Duck" op het menu staat. Onze favoriet is restaurant Bebek Bengil aan de Jalan Hanoman in het centrum.Een andere aanrader in het centrum is Cafe Lotus, met een zeer uitgebreide kaart en een prachtige vijver aan de Jalan Raya Ubud, vlakbij het Paleis.
Veel trendy en gezellige restaurantjes vind je ook in de wat rustigere wijk Pertiwi.
Pemuteran

Pemuteran
Pemuteran is een klein vissersdorpje in het noordwesten van Bali, gelegen aan de Bali-zee.Het ligt aan de rand van het West-Bali National Park en vlak bij de prachtige zeetuinen van het Menjangan eiland, één van de mooiste duiklocaties in Indonesië.
In het dorpje Pemuteran is niet veel te beleven. Er zijn wel wat restaurantjes, maar verder is er geen uitgaansgebied. Het is een heerlijk oord om een paar dagen uit te rusten van een vermoeiende Java-trip.

Favoriete restaurant
Volgens Vera is de tahu en tempeh goreng met saté en gado gado verrukkelijk!Warung Makan Nengah

Wat te doen
Duiken of snorkelen bij Nusa Menjangan, dat is dé must-do in Pemuteran. Reserveer bij je receptie een dag van te voren en je wordt met een bootje meegenomen naar het eilandje Nusa Menjangan. Wedden dat je Nemo en een paar schildpadden tegenkomt?Wandelen in het National Park west Bali. Niet het adembenemende tropisch regenwoud van Sumatra of Kalimantan, maar je komt altijd wel wat vreemde vogels, apen, herten en zwijnen tegen.
Dolfijnenspotten bij Lovina. Je hoeft voor de dolfijnen niet in Lovina te logeren. Vrijwel alle hotels bieden een dolfijnenexcursie aan. Je vertrekt rond 5 uur in de ochtend per auto naar Lovina en gaat daar op het bootje naar de dolfijnen.
Turtle Hatchery Project. Op loopafstand, tussen het Taman Sari an Adi Assri resort ligt het schildpaddencentrum, waar de eieren in een soort broedkamer wachten totdat de jonge zeeschildpadjes uitkomen. Gedurende de eerste weken van hun leven worden ze daar beschermd, tot ze groot genoeg zijn om aan het strand te worden uitgezet en ze het volle sop kiezen.
Jatiluwih

Jatiluwih
Jatiluwih is een gebied in het regentschap Tabanan, een kleine 2 uur rijden ten noordwesten van de bekende kustplaats Kuta. De streek is met name bekend door de mooie rijstterrassen en jungle. Jatiluwih is een UNESCO World Heritage Site.De absolute aanrader om te overnachten en de streek te verkennen is de Sang Giri mountain rainforest glamping.
Seminyak

Seminyak - Bali
Van de kustplaatsjes Tuban, Kuta, Legian en Seminyak ligt trendy Seminyak het meest noordelijk. Seminyak heeft een breed zandstrand, waar de oceaan haar golven op breekt. Dat maakt ook dat de zee hier minder geschikt is om te zwemmen, maar surfers alle gelegenheid geeft om de golven te bedwingen.Net als Kuta en Legian is de zonsondergang hier prachtig. Langs het strand vindt u veel gezellige loungeplekken, vaak met live muziek. Seminyak telt veel mooie hotels en privé villa's, trendy restaurants, disco's en andere uitgaansmogelijkheden.