2023 Eclips basisreis Biak - Papua
Op 20 april vindt hier een totale zonsverduistering plaats van ruim 3 uur, waarvan 1 minuut en 4 seconden een 100% verduistering.
Na de zonsverduistering kunt u uw reis verlengen met een reis naar de Dani-stammen in de Baliemvallei, de expeditie naar de in boomhutten wonende Korowai of u kunt van de onderwaterwereld genieten bij Raja Ampat. Of we maken een reis op maat, bijvoorbeeld om plaatsen te bezoeken waar familie in het verleden was gebivakkeerd.
Natuurlijk biedt Indonesië nog veel meer mogelijkheden om kennis te maken met de cultuur en natuur. Vraag vrijblijvend naar de mogelijkheden.
Verlenging Baliemvallei
Bouwsteen 6 dagen Avontuurlijk Papua - Baliem vallei
Verlenging Korowai
Bouwsteen 8 dagen Avontuurlijk Papua - Korowai
Verlenging Raja Ampat
Bouwsteen 7 dagen Raja Ampat homestay avontuur
Richtprijzen
Verlenging Baliemvallei: € 1.195. 1-persoonskamer-toelsag € 250
Verlenging Korowai: € 2.160. 1-persoonskamer-toelsag € 75
Verlenging Raja Ampat: € 750. 1-persoonskamer-toelsag € 125
In- en exclusief
. Intercontinentale en binnenlandse vluchten met Garuda Indonesia
. overnachtingen incl. ontbijt
. vervoer per AC-minibus
. Engels- of Nederlandstalige gids
Exclusief
. overige maaltijden, fooien en uitgaven van persoonlijke aard, reis- en annuleringsverzekeringen.
. Boekingskosten en bijdrage Calamiteitenfonds: € 30,00 per boeking.
. fooien e.d.
Aandachtspunten
. De Eclipsreis vindt doorgang bij deelname van minimaal 6 deelnemers. Mocht op 31 december 2022 dit aantal niet zijn behaald, dan bieden we u een individuele offerte op maat aan. Deze zal mogelijk iets duurder zijn dan de huidige aanbieding. U kunt dan alsnog van de reis afzien, we crediteren dan uw factuur en retourneren uw aanbetaling.
. De vluchtschema's zijn onder voorbehoud. Mogelijk kunnen er door Garuda tussentijds schemawijzigingen worden doorgevoerd. We zullen de reis dan daar op aanpassen.
. Merapi geeft geen garanties dat u van een wolkeloze zonsverduistering kunt genieten
. Prijzen gebaseerd op wisselkoers per euro tussen $1,10 en $ 1,20 en IDR 15.500 - IDR 16.500. Bij afwijkende wisselkoersen wordt de prijs aangepast aan de koers 2 maanden voor vertrek (tenzij anders overeen gekomen).
Dag 1 vlucht Amsterdam-Jakarta-Biak (Garuda)

Dag 3 Aankomst Biak, eilandtour

Dag 4 De zonsverduistering

Dag 5 Biak - excursie naar Wundi

Dag 6 vlucht Biak-Amsterdam via Jakarta
Dag 7 Aankomst Amsterdam

Bandara International hotel - Jakarta airport
Het Bandara International hotel - managed by Accor ligt op slechts 5 minuten rijden van Jakarta's Soekarno-Hatta airport. De gratis shuttlebus rijdt ieder half uur van en naar de airport terminals. Het hotel telt 208 kamers, verdeeld over meerdere vleugels. Centraal liggen het grote zwembad en het restaurant. Alle kamers beschikken over een kluisje, TV, minibar, föhn, gratis badkamer artikelen, thee- en koffie faciliteiten. Tegen meerprijs zijn ook Deluxe kamers met balkon verkrijgbaar. Het hotel beschikt over meerdere restaurants, bar, lounge, zwembad met kinderbad, uitgebreide spa, gym en een business centrum. meer info more info Informations supplémentaires












Swiss-Belhotel Cendrawasih - Biak
Het nieuwe (2021) Swiss-Belhotel Cendrawasih ligt in het stadje Biak, op 500 meter van de zee en 3 km van het vliegveld. Het hotel heeft een zwembad, restaurant, bar, gym en spa. Alle kamers beschikken over airco, koelkastje, koffie- en theefaciliteiten, TV, zithoekje en schrijftafel. De junior-suites hebben een aparte zitkamer en balkon. In het hele complex is gratis WiFi beschikbaar. meer info more info Informations supplémentaires








Biak

Biak
Biak is een eilandje en plaats in de Geelvinkbaai, zo ongeveer tussen Sorong en Jayapura, in het noorden van Papua. Het eiland Biak bood tot 1963 onderdak aan het Nederlandse leger. Veel marine kampen en luchtmachtbases doen nog steeds dienst, hoewel ook de lokale industrie gebruik maakt van de gebouwen. Biak is daardoor populair onder Nederlands Nieuw-Guinea veteranen.Bezienswaardigheden zijn onder andere de Japanse grot, het piepkleine Binsari oorlogsmuseum en de mooie kustplaatsjes Bosnik, Samber, Urfu en Wari.
Voor de kust liggen de 30 kleine Padaido koraaleilandjes, waar het prima snorkelen en duiken is.
Zeker drie uur varen is het naar het eiland Yapen. Slechts weinig toeristen bezoeken het eiland, hooguit om de Paradijsvogels te spotten. Aangezien die zich alleen met zonsopkomst en -ondergang laten zien, is dan een overnachting nodig in een zeer basic homestay.
Biak heeft dagelijks vliegverbindingen met Jakarta via Makassar, Nabire en Jayapura.
Het voormalige KLM hotel heet tegenwoordig Asana Biak. De houten kamers zijn wat verouderd, maar de stenen suites zijn prima. Het hotel beschikt over een PADI duikschool.
Jakarta

Jakarta
Jakarta, The Big Durian, je houdt er van of je loopt er voor weg. Het is de geboortestad van mijn moeder, destijds nog Batavia geheten. In 1993 ben ik nog in haar geboortehuis geweest, een privilege dat weinig Indo’s nog kunnen beleven, aangezien Jakarta is uitgegroeid naar een metropool met circa 17 miljoen inwoners. Veel laagbouw heeft plaats moeten maken voor wolkenkrabbers die de skyline van Jakarta bepalen.Alleen de oude stad, Kota Lama, laat nog veel sporen uit de Nederlandse tijd zien. Bezoek hier zeker het Fatahillah plein met het Nationale Museum en drink een kop[je koffie in het nostalgische Café Batavia. Glodok, het China-town van Jakarta ligt op loopafstand van Kota Lama. Ook de oude VOC pakhuizen en de vismarkt Pasar Ikan zijn een bezoek meer dan waard.
Om een favoriet restaurant te benoemen vind ik een lastige. Wat ik vandaag opschrijf is morgen achterhaald. Ik zou zeggen: check het internet en selamat makan, eet smakelijk!